Uncategorised

Tragiška nardymo avarija King saloje

2024 m. sausio 7 d. King saloje, esančioje prie Tasmanijos, įvyko tragiškas incidentas, kai 43 metų vyras, nardantis su draugais, skendė. Nelaimė įvyko netoli Currie esančioje Johnson Rock vietoje, vakarinėje salos pakrantėje, maždaug prieš 11.30 val. ryto sekmadienį. Manoma, kad nardymo metu vyras patyrė sunkumų vandenyje, o tai įvyko laisvojo nardymo sesijos metu.

Vyras, atvykęs į Tasmaniją iš kitos valstijos, buvo ištrauktas iš vandens, o jo draugai nedelsiant pradėjo atlikti širdies ir plaučių gaivinimą (CPR). Nepaisant visų pastangų, jo gyvybės išgelbėti nepavyko, ir jis mirė įvykio vietoje. Šis skendimo atvejis yra bent jau 43-iasis šią vasarą Australijoje, kas yra penkiais atvejais daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

King sala, esanti Baso sąsiauryje, šiaurės vakarų Tasmanijos gale, yra žinoma dėl savo nardymo vietų ir laivų vrakų. Tai dar kartą primena apie nardymo sporto rizikas ir būtinybę laikytis visų saugumo procedūrų.

DUK

 • Kas yra laisvasis nardymas?
  Laisvasis nardymas yra nardymo rūšis, kurios metu nardoma be deguonies balionų, pasitelkiant tik vieną įkvėpimą.
 • Kas yra CPR?
  CPR (širdies ir plaučių gaivinimas) yra skubios pagalbos technika, naudojama, kai žmogus netenka sąmonės ir nustoja kvėpuoti arba jo širdis nustoja plakti.
 • Kas yra Baso sąsiauris?
  Baso sąsiauris yra vandens plotas, skiriantis Tasmaniją nuo Australijos žemyno.

Paaiškinimai naudotų terminų

 • Skendimas – tai mirtinas atsitikimas vandenyje, kai asmuo negali kvėpuoti dėl panirimo po vandeniu.
 • Nardymo vietos ir laivų vrakai – tai populiarios nardymo zonos, kuriose nardytojai tyrinėja po vandeniu esančius laivų liekanas.
 • Saugumo procedūros – tai taisyklių ir nurodymų rinkinys, skirtas užtikrinti nardymo veiklos saugumą.