Uncategorised

Paslaptingas geriausios pasaulio laisvojo nardymo čempionės išnykimas

Nardymas be įrangos, žinomas kaip laisvasis nardymas, yra vienas iš tų sporto šakų, kuris žavi ir gąsdina tuo pačiu metu. Tai disciplina, kurioje sportininkai nėra aprūpinti deguonies balionais ir turi pasikliauti vien savo kvėpavimo technika, nardant giliai po vandeniu. Ši sporto šaka yra ne tik fizinio ištvermės, bet ir psichologinio pasirengimo išbandymas.

Viena ryškiausių laisvojo nardymo žvaigždžių buvo Natalija Molčanova, Rusijos čempionė, kuri ne kartą įrodė savo pranašumą šioje disciplinoje. Ji tapo pirmąja moterimi, nardžiusia daugiau nei 100 metrų gylį su pastoviu svoriu, ir pirmąja moterimi, įveikusia garsųjį Mėlynąjį Skylę Egipte vienu kvėpavimu. Mėlynoji Skyle yra viena iš pavojingiausių nardymo vietų pasaulyje, tačiau dėl savo uždarumo ji yra populiari tarp laisvųjų nardų, nes čia mažesnė srovės rizika.

Tačiau 2015 metais, nardant prie Ispanijos salos, Natalija Molčanova dingo be žinios. Jos dingimas sukėlė didelį nerimą ir diskusijas apie laisvojo nardymo saugumą. Nors šis sportas ir yra žavus dėl savo ekstremalumo ir galimybės pažinti vandenyno gelmes, jis taip pat kelia didelę riziką net ir pačioms patyrusioms nardymo žvaigždėms.

DUK

 • Kas yra laisvasis nardymas?
  Laisvasis nardymas – tai nardymo sporto šaka, kurioje nėra naudojama kvėpavimo aparatai. Sportininkai turi pasikliauti savo kvėpavimo technika ir ištverme, nardant giliai po vandeniu.
 • Kas buvo Natalija Molčanova?
  Natalija Molčanova buvo viena garsiausių laisvojo nardymo atletų, pasiekusi įspūdingų rekordų ir tapusi pirmąja moterimi, nardžiusia per Mėlynąjį Skylę Egipte vienu kvėpavimu.
 • Kodėl laisvasis nardymas yra pavojingas?
  Laisvasis nardymas yra pavojingas dėl galimo deguonies trūkumo, ekstremalių gylį, srovių ir kitų vandens telkinių pavojų, kurie gali kelti grėsmę net ir labiausiai patyrusiems nardams.

Paaiškinimai naudotų terminų

 • Pastovus svoris (constant weight): nardymo kategorija, kurioje nardymo metu sportininkas nekeičia savo svorio.
 • Mėlynoji Skyle (Blue Hole): gili ir pavojinga nardymo vieta, esanti Egipte, žinoma dėl savo unikalių geologinių savybių ir nardymo iššūkių.