Uncategorised

Nuo Sioux Falls iki Pasaulio Didžiausio Nardymo Centro: Jack Chontos Kelionė

Sioux Falls miesto, Pietų Dakota valstijoje, gimęs Jack Chontos yra vienas iš tų, kurie tarnauja JAV Jūrų Pajėgose, konkrečiai – Pasaulio didžiausiame nardymo ir gelbėjimo mokymo centre. Chontos, kuris 2019 m. baigė O’Gorman vidurinę mokyklą, prieš devynis mėnesius prisijungė prie Jūrų Pajėgų, siekdamas savo svajonių tapti nardu.

Chontos teigia, kad jo tėvas, kuris taip pat tarnavo kariuomenėje, jam įdiegė daugybę gyvenimo pamokų. “Visada žiūrėjau į tėvą kaip į pavyzdį ir norėjau eiti jo pėdomis, kartu kurdamas savo kelią,” – sako Chontos. Jo tėvas tarnauja Oro Nacionalinėje Gvardijoje kaip skrydžių chirurgas.

Chontos prisijungė prie Jūrų Pajėgų, siekdamas įgyvendinti savo svajonę tapti nardu. “Visada mėgau vandenį ir patiko mintis, kad mano darbas būtų susijęs su vandeniu. Aš taip pat buvau plaukimo komandoje ir mėgau laivu išplaukti į vandenį,” – pasakoja Chontos.

DUK

Kas yra JAV Jūrų Pajėgos?
JAV Jūrų Pajėgos yra viena iš penkių JAV ginkluotųjų pajėgų šakų, atsakinga už karines operacijas jūroje, oro erdvėje ir sausumoje.

Kas yra Nardymo ir Gelbėjimo Mokymo Centras?
Nardymo ir Gelbėjimo Mokymo Centras yra JAV Jūrų Pajėgų įstaiga, kurioje mokomi nardai ir gelbėtojai. Tai yra didžiausia tokio tipo įstaiga pasaulyje.

Kas yra Oro Nacionalinė Gvardija?
Oro Nacionalinė Gvardija yra JAV ginkluotųjų pajėgų dalis, kuri veikia tiek federaliniu, tiek valstijų lygmeniu. Ji atlieka tiek karines, tiek civilines funkcijas.

Paaiškinimai

Nardas – asmuo, kuris nardosi po vandeniu, naudodamas specialią įrangą.

Skrydžių chirurgas – medicinos specialistas, kuris teikia medicininę pagalbą oro pajėgų personalui.

Oro Nacionalinė Gvardija – tai JAV ginkluotųjų pajėgų dalis, kuri veikia tiek federaliniu, tiek valstijų lygmeniu. Ji atlieka tiek karines, tiek civilines funkcijas.