Uncategorised

Nepaprastas medicinos atvejis: po 30 metrų gylumo narų nardymo nardymo instruktoriaus kraujagyslėse pradėjo tekėti skysčiai

2023 m. spalio 25 d. buvo aprašytas itin retas medicinos atvejis, kai nardymo instruktorius, nardęs giliai po vandeniu esančioje oloje, susirgo mirtina kraujo liga, kurios metu iš jo kraujagyslių pradėjo tekėti skystis. Ši sindromė buvo keista dekompresinės ligos, arba “lenkimo”, komplikacija, kai žmonės perėja iš didelio slėgio gylumose į mažą slėgį paviršiuje, o kraujyje susidaro oro burbuliukai. Ši būklė paprastai sukelia sąnarių skausmą, svaigimą ir didelį nuovargį. Ji gali būti mirtina, tačiau dauguma žmonių reaguoja į gydymą, kuris paprastai apima paciento talpinimą į hiperbarinę kamerą su dideliu slėgiu ir deguonies srautu.

Naujajame atveju, aprašytame liepos 5 d. “BMJ Case Reports” žurnale, nardymo instruktorius susirgo sisteminio kapiliarinio nutekėjimo sindromu (SCLS), tačiau dėka laiku pradėto gydymo išgyveno. Pacientas, keturiasdešimtmečio vyras, kreipėsi į skubios pagalbos skyrių su “pablogėjusiu kvėpavimu” po gilaus narų nardymo “maždaug 30 metrų gylume” “maždaug 40 minučių” prieš dieną, praneša ataskaita.

Taigi, kas galėjo sukelti šią retą komplikaciją? “Manome, kad vyrui oro burbuliukai, susidarę pakilimo metu dekompresijos metu, sukėlė pro-uždegiminę kaskadą kraujagyslėse, dėl kurios jos tapo pralaidesnės, o tai sukėlė baltymų ir skysčio nutekėjimą, dėl kurio atsirado SCLS”, – sakė Ataya. SCLS dažnai yra mirtinas, tačiau tai, kad komanda greitai diagnozavo problemą, atgaivino vyrą ir gydė uždegiminę kaskadą, galbūt paaiškina, kodėl vyras pasveiko tiek, kad galėjo išvykti iš ligoninės “maždaug per savaitę”, – sakė Ataya.

Dr. Jeffrey Cooper, Nebraskos medicinos centro skubios medicinos skyriaus profesorius, “Live Science” sakė, kad šis atvejis gali padidinti bendrąjį supratimą apie galimas komplikacijas, susijusias su giliu nardymu.

Šis nardymo instruktorius buvo techninis gilusis nardymo specialistas, kuris per 24 valandas atliko daugiau nei 6 valandas nardymo (per 3 nardymus) su vidutiniu 30 metrų gyliu.

DUK

Kas yra dekompresinė liga arba “lenkimas”?
Tai būklė, kuri atsiranda, kai žmogus per greitai kyla iš didelio slėgio gylumo į mažą slėgį paviršiuje. Tai sukelia oro burbuliukų susidarymą kraujyje, kurie gali sukelti sąnarių skausmą, svaigimą ir didelį nuovargį.

Kas yra sisteminis kapiliarinis nutekėjimo sindromas (SCLS)?
Tai reta būklė, kurios metu iš kraujagyslių pradeda tekėti skystis. Tai gali sukelti kraujo tūrio sumažėjimą ir hipotenziją (žemą kraujo spaudimą), o kartais – mirtį.

Kas yra hiperbarinė kamera?
Tai prietaisas, kuris naudojamas gydant dekompresinę ligą ir kitas būkles. Pacientas dedamas į kamerą, kurioje yra didelis slėgis ir deguonies srautas, kuris padeda ištirpinti oro burbuliukus kraujyje.