Uncategorised

Nepaliestas vandenyno kampelis: Saudo Arabijos povandeninio nardymo stebuklai

Saudo Arabija, šalis, kuriai priklauso ilgiausia Raudonosios jūros pakrantė, yra tikras lobis nardymo entuziastams. Dėl ankstesnių kelionių apribojimų, ši šalis išlaikė vienus iš paskutinių nepaliestų ir mažai nardytų rifų Raudonosios jūros regione5.

Nepaliestos vandenyno gilumos

Raudonoji jūra visada buvo viena populiariausių nardymo vietų su spalvingais žuvų rifais, ryškiai spalvotais koralais ir senoviniais laivų vrakais. Tačiau, skirtingai nuo kitų populiarių Egipto kurortų, Saudo Arabijos Raudonosios jūros pakrantė yra mažiau lankoma, todėl čia galima rasti nepaliestų rifų, kuriuos nardymo entuziastai gali turėti visiems laikams sau13.

Nardymo vietos

Viena iš labiausiai rekomenduojamų nardymo vietų Saudo Arabijos Raudonosios jūros regione yra „Boiler Wreck” prie Abu Madafi rifo. Laivas, manoma, yra daugiau nei 100 metų senumo ir yra tarp 4 ir 18 metrų gylio. Jo platūs gylių diapazonai padaro jį puikia vieta tiek naujiems, tiek pažengusiems nardotojams5.

Nardymo sąlygos

Saudo Arabijos Raudonosios jūros nardymas yra panašus į Egipto. Nardotojai gali tikėtis šiltų vandenų, gero matomumo, daug spalvingų koralų ir žuvų, kai kurių olos ir urvų tyrinėjimo, taip pat vrakų. Pilnos 3mm storio drabužiai rekomenduojami žiemą, kai vandens temperatūra krenta, tačiau vasaros mėnesiais pakanka trumpųjų drabužių ar odos5.

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

Kokia yra populiariausia nardymo vieta Saudo Arabijoje?

Viena iš labiausiai rekomenduojamų nardymo vietų Saudo Arabijos Raudonosios jūros regione yra „Boiler Wreck” prie Abu Madafi rifo5.

Kokios yra nardymo sąlygos Saudo Arabijoje?

Nardotojai gali tikėtis šiltų vandenų, gero matomumo, daug spalvingų koralų ir žuvų, kai kurių olos ir urvų tyrinėjimo, taip pat vrakų5.

Kokius drabužius rekomenduojama dėvėti nardant Saudo Arabijoje?

Pilnos 3mm storio drabužiai rekomenduojami žiemą, kai vandens temperatūra krenta, tačiau vasaros mėnesiais pakanka trumpųjų drabužių ar odos5.

Paaiškinimai

Rifas – tai ilgai besitęsiantis koralų formavimasis, kuris gali būti pakankamai didelis, kad sudarytų barjerą ar salą vandenyne.

Vrakas – tai laivo ar kitokio transporto priemonės likučiai, kurie yra vandenyne ar kitame vandens telkinyje po to, kai jie sudužta arba nuskęsta.

Nardymas – tai veikla, kurios metu žmogus nėra vandens paviršiuje, bet yra po juo, dažniausiai naudodamas specialią įrangą, leidžiančią kvėpuoti po vandeniu.