Uncategorised

Nepakartojamas Titanic ekspertas: Paul-Henri Nargeolet ir jo paskutinė kelionė su Titan

Paul-Henri Nargeolet, 77 metų prancūzų jūrų tyrinėtojas, buvo vienas iš penkių žmonių, kurie žuvo Titan povandeniniame laive, kai jis sprogo po vandeniu 2023 m. birželio 18 d. šalia Titanic vrako5. Nargeolet buvo žinomas kaip “Titanic ekspertas” ir turėjo daugiau nei 35 nardymus prie šio laivo vrako2. Tačiau kyla klausimas, kodėl jis, būdamas vienas iš geriausių pasaulio povandenininkų, nusprendė nerti su Titan, kurį daugelis ekspertų laikė būsima katastrofa1?

Paul-Henri Nargeolet karjera ir aistra Titanic

Nargeolet jaunystėje išgirdo jūros šauksmą ir 1964 m., būdamas 18 metų, prisijungė prie Prancūzijos karinės jūrų pajėgų1. Jis nardė, valė minas, dirbo povandeninių laivų pilotu ir tyrinėjo laivų vrakus. 1986 m. jis pradėjo dirbti Prancūzijos jūrų agentūroje, kuri padėjo rasti Titanic metus anksčiau1. Nuo 1987 m. jis buvo povandeninio laivo pilotas ir dalyvavo daugelyje ekspedicijų prie Titanic vrako1.

Nargeolet buvo RMS Titanic Inc. povandeninių tyrimų direktorius, Amerikos įmonė, turinti teisę gelbėti Titanic vraką ir eksponuoti daugelį išgautų eksponatų parodose2. Įmonė tarp 1987 ir 2010 m. atliko aštuonias tyrimų ir gelbėjimo ekspedicijas2.

Paskutinė kelionė su Titan

Nors Nargeolet buvo žinomas dėl savo aistros Titanic ir daugybės nardymų prie jo vrako, jis taip pat buvo vienas iš penkių žmonių, kurie dalyvavo turistinėje kelionėje su Titan povandeniniu laivu, norėdami aplankyti Titanic vraką6. Deja, ši kelionė baigėsi tragedija, kai Titan sprogo po vandeniu šalia Titanic vrako5.

Nepaisant rizikos, kurią kėlė Titan, Nargeolet negalėjo atsispirti savo aistrai Titanic ir nusprendė dalyvauti šioje kelionėje. Anksčiau jis perspėjo apie pavojus, kylančius nardant į gilumą, sakydamas: “Jūs mirštate, kol suprantate, kad kažkas negerai”3. Tačiau Nargeolet prisipažino, kad jis stūmė ribas, siekdamas pasiekti laivą, kuris 1912 m. nuskendo po to, kai pataikė į aisbergą savo pirmojoje kelionėje iš Didžiosios Britanijos į Niujorką3.

Nors Titan katastrofa kelia daug klausimų ir paslapčių, viena iš jų yra Paul-Henri Nargeolet dalyvavimas šioje kelionėje. Jo aistra Titanic ir noras išsaugoti šio istorinio laivo likučius galėjo būti lemiamas veiksnys, lėmęs jo sprendimą nerti su Titan, nepaisant jo pavojingumo.