Uncategorised

Nelaimingas nardymo incidentas Scapa Flow

58 metų nardėjas mirė po nelaimingo incidento Scapa Flow, Orkney salose. Škotijos policija pranešė, kad įspėjimas buvo pateiktas apie 10:35 penktadienį, kai du vyrai buvo atgabenti laivu į Houton Pier. Pareigūnai sakė, kad 58 metų vyras, kurio vardas nebuvo paskelbtas, buvo paskelbtas mirusiu vietoje. Antrasis nardėjas buvo nugabentas į ligoninę gydymui. Policijos atstovas sakė: „Mirtis laikoma neaiškia ir vykdomas tyrimas”1.

Anksčiau tą pačią savaitę buvo rastas kitas nardėjas, kurio kūnas buvo rastas Scapa Flow, Orkney salose. Policija paskelbė, kad tai buvo 70 metų Paul Smith iš Greater Manchester rajono, kuris buvo praneštas dingus prie vokiečių karo laivo SMS Markgraf griuvėsių 28-ąją rugsėjo1.

Scapa Flow yra žinomas kaip vieta, kurioje 1919 m. birželio 21 d. buvo nuskandinta daugiau nei 50 vokiečių laivų, siekiant užkirsti kelią jiems tapti karo grobiu. 1920-aisiais ir 1930-aisiais daugelis laivų buvo pakelti iš jūros dugno komercinių rangovų ir sunaikinti. Nuo to laiko tai tapo viena iš populiariausių nardymo vietų Europoje1.