Uncategorised

Naujienos apie dizainą: kaip kvėpuoti po vandeniu ir įkrauti telefoną katastrofos metu, taip pat sužinokite apie juodųjų kūrybiškumą

El Warcha, Tuniso kolektyvas, kuris kuria laikiną miesto baldų, skatina pilietinius susirinkimus ir socialines veiklas. Taip pat pristatoma „Amphibio”, 3D spausdintas drabužis, kuris veikia kaip žiauna ir yra skirtas ateities žmonėms, gyvenantiems po vandeniu.

Charlene Prempeh įkūrė kūrybinę agentūrą „A Vibe Called Tech”, skirtą švęsti juodųjų kūrybiškumą. Per smegenų audrą su podkasteriu Chrystal Genesis ir „A Vibe Called Tech” bendraautoriu Lewis Gilbert ji sužinojo, kad nežinojo, jog juoda dizainerė – Ann Lowe – sukūrė Jackie Kennedy vestuvinę suknelę. Tai privertė Prempeh nusileisti į savęs švietimo kanjoną, kad sužinotų kitų juodųjų kūrėjų, kurie nepelno už nuopelnus, vardus.

Nenuostabu, kad ji greitai sužinojo, kad jų yra pakankamai, kad užpildytų knygą, todėl ji parašė knygą. Jos tyrimų rezultatai šį mėnesį išleidžiami kaip „Now You See Me – An Introduction to 100 Years of Black Design”. Knygoje nagrinėjamos mados, architektūros ir grafikos dizaino sritys, o Prempeh pasakoja tokių didžiūnų kaip Hilyard Robinson, vienas iš architektų, kurie projektavo pirmąjį valstybės finansuojamą gyvenamąjį rajoną Vašingtone, DC; arba Jackie Ormes, pirmoji afroamerikietė, turėjusi laikraščio komiksų juostą, istorijas.

Ji nagrinėja, kaip šie juodieji kūrėjai atkuria tradiciją, naudoja savo darbą kaip protesto formą ir ką reiškia būti juodu dizaineriu, ypač vakarų pasaulyje. Knyga yra entuziastingas himnas, kaip šie nuostabūs vardai padėjo formuoti modernų dizainą. Kaip sako Prempeh: „Ką jų darbas ir trajektorijos suteikia, tai vilties jausmą, pojūtį, kad viskas juda ir kad kažkada juodieji žmonės – dizaineriai ar kiti – galės būti tikrai matomi.“ „Now You See Me” Charlene Prempeh (Prestel) jau yra prieinama.