Uncategorised

Naujas požeminis GPS programėlės judrumas

Nauja programėlė, skirta nardymo entuziastams, leidžia naudoti GPS technologiją po vandeniu, naudojant akustinę signalizaciją tarp išmaniųjų įrenginių1. Ši technologija gali padėti nardymo bendruomenei spręsti ilgalaikę problemą, susijusią su GPS naudojimu po vandeniu, kadangi aukšto dažnio radijo bangos, reikalingos GPS veikimui, negali prasiskverbti į vandenį dideliu gyliu1.

Akustinė signalizacija ir GPS

Programėlė veikia naudodama išmaniųjų įrenginių garsiakalbius ir mikrofonus, kurie komunikuojasi tarpusavyje naudodami akustinius signalus po vandeniu1. Norint, kad programėlė veiktų, reikia bent trijų įrenginių tinklo, o tikslumas didėja, kai prie tinklo pridedami daugiau įrenginių1. Testuojant programėlę vietiniuose ežeruose ir baseine su keturiais ar penkiais įrenginiais, buvo nustatyta, kad vidutinė klaida yra apie 1,6 m (5 pėdos), kas yra pakankamai arti, kad nardymo aplinkoje būtų galima pamatyti vienas kitą1.

Galimos programėlės taikymo sritys

Tiksli GPS padėties informacija gali būti pridėta prie programėlės, jei pirmaujantis nardymo dalyvis būtų bevieliu ryšiu prijungtas prie GPS lokatoriaus, esančio ant valties ar plūduriuojančio žiedo1. Be to, jei nardymo dalyvis pradėtų trūkti deguonies, galėtų būti išsiųstas SOS signalas1. Ši technologija gali būti naudinga ne tik nardymo entuziastams, bet ir mokslininkams, tiriantiems vandens telkinius, gelbėjimo tarnyboms ar net karinėms operacijoms.

Ateities perspektyvos

Nors ši programėlė yra žingsnis į priekį nardymo GPS technologijos srityje, ateityje galime tikėtis dar daugiau inovacijų. Pavyzdžiui, galimi tolesni tyrimai, siekiant pagerinti akustinių signalų tikslumą ir atsparumą vandens sąlygoms, taip pat galimi sprendimai, leidžiantys naudoti GPS technologiją didesniuose vandens gyliuose. Tuo tarpu ši programėlė yra puikus pavyzdys, kaip technologija gali pagerinti nardymo patirtį ir padėti spręsti ilgalaikes problemas.