Uncategorised

Naujas pasaulio rekordas: norvegas Kenas Stornes nustatė dødsing rekordą

Norvegas Kenas Stornes, dødsing sporto atstovas, nustatė naują pasaulio rekordą, šokdamas į Stryn, Norvegija, ledo vandenį iš 40,5 metrų aukščio. Tai yra 30 pėdų aukščiau nei jo ankstesnis rekordas, kurį jis nustatė 2021 metais, šokdamas iš 31,3 metrų aukščio.

Dødsing, arba “mirties šuolis”, yra ekstremalus sportas, kilęs iš Norvegijos. Ši veikla apima individų šuolius nuo uolų, platformų ar šokimo lentų, atliekant sudėtingus judesius. Dødsing varžybose, kurios vyksta Norvegijoje, varžybininkai prieš pat įsileisdami į vandenį susisuka į embriono poziciją, pirmiausia nusileisdami ant kojų ir rankų arba kelių ir alkūnių, siekdami išvengti rimtų sužalojimų. Varžybų šuoliai vertinami pagal tai, kiek ilgai nardymo metu išlaikoma pradinė pozicija.

Stornes’as savo naująjį rekordą apibūdino kaip “beprotišką”, bet tai tik dar kartą patvirtina, kad dødsing rekordas priklauso Norvegijai.

DUK

Kas yra dødsing?

Dødsing, arba “mirties šuolis”, yra ekstremalus sportas, kilęs iš Norvegijos. Ši veikla apima individų šuolius nuo uolų, platformų ar šokimo lentų, atliekant sudėtingus judesius.

Kaip vertinami dødsing šuoliai?

Dødsing varžybose šuoliai vertinami pagal tai, kiek ilgai nardymo metu išlaikoma pradinė pozicija. Varžybininkai prieš pat įsileisdami į vandenį susisuka į embriono poziciją, pirmiausia nusileisdami ant kojų ir rankų arba kelių ir alkūnių, siekdami išvengti rimtų sužalojimų.

Kas yra Kenas Stornes?

Kenas Stornes yra norvegas, dødsing sporto atstovas, kuris nustatė naują pasaulio rekordą, šokdamas į vandenį iš 40,5 metrų aukščio1.