Uncategorised

Naujas gyvenimo etapas po 60: mokausi nardymo ir įgyvendinau vaikystės svajonę

2024 m. sausio 15 d. Po dešimtmečių, praleistų dirbant suaugusiųjų švietimo srityje, Babayan 2021 m. užsirašė į nardymo sertifikavimo kursus, siekdama pagaliau įgyvendinti savo svajonę tyrinėti vandenyną. Ji laikė rašytinį teorijos egzaminą ir netrukus pradėjo išbandyti nardymo įrangą baseine. Iš pradžių tai buvo sunku. “Kiekvienas kūnas plūduriuoja skirtingai, todėl turite tinkamai pasverti, kitaip tinkamai nenuskęstate”, – sako ji.

Kai instruktoriai rado jos teisingą svorį, ji pradėjo nardyti atvirame vandenyje, tačiau tai taip pat sukėlė iššūkių. “Pradėjau lapkritį, o vanduo Norvegijos fjorduose buvo labai šaltas”, – juokiasi ji. “Turėjau dėvėti sausą kostiumą, kuris buvo labai sunkus ir nepatogus – man tai nepatiko.”

Vis dar nusiteikusi teigiamai, po mėnesio Babayan atostogavo šeimos atostogose Lanzarote ir galiausiai pavyko debiutuoti. “Pirmą kartą sėkmingai nardžiusi, jaučiau, lyg skrisčiau”, – sako ji. “Matai žuvis, plaukiojančias virš tavęs, kas yra labai keista, ir tai suteikė man tos laisvės jausmą, kurį vaikystėje įsivaizdavau.

Vienas neseniai vykusių kelionių apėmė nardymą oloje Sardinijoje ir nardymą į “pasaulį pasaulyje”. “Tylos buvo nuostabu”, – sako ji. Kai kuriems tai gali atrodyti baisu, tačiau Babayan visada užtikrina, kad nardytų su instruktoriumi ir nenukryptų daugiau nei 20 metrų gylį. Nardymas liko vieniša veikla. 

DUK

Kas yra nardymo sertifikavimas?
Nardymo sertifikavimas yra procesas, per kurį asmuo gauna oficialų dokumentą, patvirtinantį jo gebėjimą saugiai nardyti. Tai apima teorijos ir praktikos mokymą.

Kas yra sausas kostiumas?
Sausas kostiumas yra specialus nardymo kostiumas, skirtas laikyti nardą sausą ir šiltą, nardant šaltuose vandenyse. Jis skiriasi nuo mokro kostiumo, kuris leidžia tam tikrą vandens kiekį patekti į kostiumą ir tada pasinaudoja kūno šiluma, kad šį vandenį sušildytų.

Kas yra nardymo svoris?
Nardymo svoris yra svoris, pridedamas prie nardo, kad padėtų jam nuskęsti ir išlaikyti norimą gylį. Svorio kiekis priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant nardo kūno sudėjimą, vandens temperatūrą ir nardymo kostiumą.

Kas yra “pasaulis pasaulyje” nardymo kontekste?
“Pasaulis pasaulyje” yra frazė, naudojama apibūdinti unikalų ir nuostabų nardymo patyrimą, kuris atveria visiškai naują aplinką ar peizažą, tokią kaip ola ar koralų rifas, kuris skiriasi nuo įprastos nardo aplinkos.