Uncategorised

Nardymo turizmo rinka sieks 16,9 mlrd. USD iki 2032 m., augdama 15,9% CAGR: Allied Market Research

Pasaulinė nardymo turizmo rinka sparčiai auga, dėl to, kad vis daugiau žmonių domisi nuotykių turizmu ir nori tyrinėti turtingas bei nepaliestas povandenines aplinkas. Pagal ataskaitą, nardymo turizmo rinkos dydis buvo vertinamas 3,9 mlrd. USD 2022 m. ir numatoma, kad jis sieks 16,9 mlrd. USD iki 2032 m., augdamas 15,9% CAGR nuo 2023 iki 2032 m. 1.

Pagrindiniai augimo veiksniai

Nardymo turizmo rinkos augimą skatina tokie veiksniai kaip didėjantis nuotykių turizmo ir mobiliųjų programėlių populiarumas, didelių duomenų analitika ir dirbtinis intelektas, kurie kartu plečiasi besivystančioje turizmo pramonėje1. Tačiau terorizmo ir nusikalstamumo didėjimas, politinis neapibrėžtumas bei nardymo avarijų ir mirties atvejų skaičiaus padidėjimas riboja rinkos augimą1. Nepaisant to, tvarios turizmo praktikos plėtra siūlo naujų galimybių ateinančiais metais1.

Nardymo turizmo rinkos segmentai

Nardymo turizmo rinka yra suskirstyta į kelis segmentus pagal nardymo tipą, turistų tipą, amžiaus grupę, lytį ir regioną2. Pagal nardymo tipą, rinka yra suskirstyta į SCUBA nardymą ir laisvąjį nardymą. SCUBA nardymo segmentas 2022 m. užėmė didžiausią rinkos dalį – 77,8% 2.

Pagrindiniai rinkos dalyviai

Ataskaitoje pateikiama išsami šių pagrindinių nardymo turizmo rinkos dalyvių analizė. Šie dalyviai įgyvendino įvairias strategijas, pvz., įsigijimus, partnerystes ir naujų produktų paleidimus, siekdami padidinti savo rinkos dalį ir išlaikyti dominuojančias pozicijas rinkoje1.