Uncategorised

Nardymo pionierius prarastas urvų tyrinėjimo ekspedicijoje Teksase

Kai nardymo entuziastai manė, kad naujų urvų atradimui nebeliko vietos, Bretas Hemphill įrodė, kad jie klysta. Jo ankstyvoje karjeroje jis tyrinėjo mažus šaltinius ir potvynių ventilius Floridos centrinėje dalyje, atradęs keletą naujų urvų1. Vėliau jis įsikūrė Dade City, kur buvo ne pelno siekiančios organizacijos prezidentu, siekiančiu išsaugoti valstijos požeminius vandenis. Per daugiau nei 25 metus kaip urvų tyrinėtojas, Hemphill komanda nuolat laužė rekordus1.

Bretas Hemphill – urvų tyrinėjimo legenda

2008 m. Hemphill komanda nustatė JAV giliosios po vandeniu esančios urvos rekordą Weeki Wachee šaltiniuose Hernando apygardoje1. 2013 m. jie vėl pagerino rekordą Fanto urve Teksase, nuskendę daugiau nei 141 metrų gylyje ir beveik 2,4 kilometrų atstumu į urvą1. Penktadienį Hemphill buvo laikomas dingusiu, kai jis neiškilo iš nardymo toje pačioje Teksaso urvoje1.

Gelbėjimo operacija ir Hemphill palikimas

Gelbėjimo nardymo komanda įsitraukė į vandenį Fanto šaltiniuose anksti penktadienio rytą, bandydama rasti Hemphill kūną1. Hemphill buvo žinomas kaip vienas geriausių urvų nardymo tyrinėtojų ir jo praradimas sukrėtė visą nardymo bendruomenę1. Hemphill taip pat buvo pripažintas už unikalaus nardymo diržo, vadinamo Armadillo, sukūrimą, leidžiantį nardytojams lengviau praeiti siaurus urvų praėjimus1.

Bretas Hemphill buvo ne tik puikus urvų tyrinėtojas, bet ir svarbus ryšys tarp mokslininkų ir drąsių nardymo entuziastų1. Jo darbas prisidėjo prie ekologinių pokyčių tyrinėjimo šiose nepaliestose Žemės dalyse, tuo tarpu anksčiau nardymo bendruomenė tuo nesidomėjo1. Hemphill palieka didelį pėdsaką urvų tyrinėjimo istorijoje ir jo praradimas yra didelis smūgis visai nardymo bendruomenei.