Uncategorised

Nardymo Meilė: Pasaulio Giliausio Terapijos Baseino Svajonė

1976 metais “Diveheart” įkūrėjas ir prezidentas Jimas Elliottas suprato, kad nardymas yra terapinis ir naudingas žmonėms apskritai, ypač asmenims su negalia. Būdamas karo veteranų su negalia sūnus ir aklos dukters tėvas, Elliottas buvo mokomas vienos rankos skautų vadovo ir lydėjo savo kubų skautų draugą Timmy, turintį cerebrinį paralyžių, į mokyklą, siekdamas nuslopinti patyčias. Šios patirtys suteikė Elliottui tvirtą pagrindą dirbti su įvairiomis negaliomis turinčiais asmenimis ir kartais ne visai draugišku juos supančiu pasauliu1.

DUK

Kas yra “Diveheart”?

“Diveheart” yra organizacija, kuri naudoja nardymą kaip terapinę priemonę asmenims su negalia. Ji buvo įkurta 1976 m. Jimo Elliott’o, kuris patyrė nardymo naudą savo asmeninėje gyvenime ir norėjo pasidalinti šia patirtimi su kitais.

Kas yra terapinis nardymas?

Terapinis nardymas yra nardymo naudojimas kaip terapinės priemonės, siekiant padėti asmenims su negalia. Tai gali apimti fizinę terapiją, psichologinę paramą ir socialinę integraciją.

Kas yra cerebrinis paralyžius?

Cerebrinis paralyžius yra grupė sutrikimų, turinčių įtakos judėjimui ir raumenų tonusui arba padėčiai. Tai yra dažniausia vaikų judėjimo sutrikimo forma. Cerebrinis paralyžius sukelia problemų su refleksais, koordinacija ir balansu.

Paaiškinimai

Nardymas – tai veikla, kurios metu žmogus nėra vandens paviršiuje, bet po juo, kvėpuodamas dirbtinai tiekiamu oru arba laikydamasis kvėpavimo.

Terapija – tai medicinos sritis, skirta ligų gydymui ir prevencijai.

Negalia – tai bet koks fizinis arba protinis sutrikimas, kuris riboja asmenį atlikti tam tikras veiklas arba dalyvauti įprastose gyvenimo veiklose.

Cerebrinis paralyžius – tai grupė sutrikimų, turinčių įtakos judėjimui ir raumenų tonusui arba padėčiai. Tai yra dažniausia vaikų judėjimo sutrikimo forma. Cerebrinis paralyžius sukelia problemų su refleksais, koordinacija ir balansu.