Uncategorised

Nardymo Floridoje atradimas: vertingas 400 metų senumo auksinis monetos lobis

Nardymas gali atnešti ne tik nepakartojamus potyrius po vandeniu, bet ir netikėtus turtus. Tai patvirtina Zacho Moore’o, inžinieriaus ir naro, atradimas Floridos Keys regione, kur jis rado 400 metų senumo auksinę monetą, vertinamą 98 000 JAV dolerių.

Zachas, dirbantis Mel’s Fisher Treasures muziejuje, yra aistringas nardymo entuziastas. Jo tėvai susipažino 1980-aisiais, dirbdami su laivų nuobaudų komanda, ir ši veikla tapo šeimos paveldu. Nardymo metu, 30 pėdų gylyje, Nuestra Señora de Atocha laivo nuobaudoje, Zachas naudojo metalo detektorių, kuris jam padėjo surasti šį retą radinį.

Moneta, paslėpta uolų plyšyje, sužibo saulės šviesoje, atskleisdama aukštą ir ištaigingą kryžiaus dizainą. Radinys sukėlė didelį susidomėjimą ir žavėjimąsi muziejaus bendruomenėje. Kim Fisheris, Mel’s Fisher Treasures vadovas, pripažino šį radinį neįtikėtinu, nes tai pirmoji auksinė moneta, rasta per 20 metų.

Šis atradimas primena, kad lobio medžioklė nėra skirta tik sportiškiems nardams ar galeonų istorijos žinovams. Vertingi radiniai gali būti ir jūsų namuose. Socialinių tinklų platformos tapo vieta, kur monetų medžiotojai dalijasi patarimais ir atradimais.

DUK

Kas yra Nuestra Señora de Atocha?
Nuestra Señora de Atocha yra ispanų laivas, kuris nuskendo 1662 metais ir yra žinomas dėl savo vertingų laivo nuobaudų.

Kiek verta rasta auksinė moneta?
Rasta auksinė moneta yra vertinama 98 000 JAV dolerių.

Kas yra Mel’s Fisher Treasures?
Tai muziejus ir bendruomenė, susijusi su povandeniniais atradimais ir laivo nuobaudų istorija, įsikūręs Sebastian mieste, Floridoje.

Paaiškinimai naudotų terminų

  • Laivo nuobauda – tai laivo ar jo krovinio dalis, kuri nuskendo ir buvo atrasta po vandeniu.
  • Metalų detektorius – prietaisas, naudojamas metalo objektų aptikimui žemėje ar po vandeniu.
  • Monetų medžiotojas – asmuo, kuris ieško senų ar retų monetų kaip pomėgis ar profesija.