Uncategorised

Nardymo avarija Oregono pakrantėje: ieškomas dingęs nardas

Sekmadienio popietę, Oregono valstijoje, Winchesterio įlankoje, įvyko nelaime, kai 47 metų nardas iš Eugeno miesto, Jeffery Scott Harris, nesugrįžo į paviršių po nardymo šalia Umpqua upės žiočių ir Ramiojo vandenyno. Nardymas prasidėjo apie 12:30 valandą, tačiau, kai Harrisas neatsirado šalia valties iki 3 valandos popiet, buvo pranešta apie ekstremalią situaciją. Douglaso apskrities šerifo biuras patvirtino, kad Harrisas turi nardymo patirties.

Paieškos operacija

Didelės apimties paieškos prasidėjo sekmadienį ir tęsėsi iki pirmadienio. Į paieškos operaciją buvo įtraukti du JAV Kranto apsaugos laivai, sraigtasparnis ir antžeminė šunų paieškos grupė. Douglaso ir Leino apskričių nardymo gelbėjimo komandos bandė nardyti pirmadienio rytą per žemą potvynį, tačiau dėl pavojingų nardymo sąlygų turėjo nutraukti operaciją.

Šeimos ir bendruomenės reakcija

Douglaso apskrities šerifo biuras yra susisiekęs su Jeffrey’o šeima ir informavo juos apie visas pastangas, kurios yra dedamos ieškant dingusiojo. Bendruomenė ir šeima laukia atsakymų, o gelbėjimo tarnybos ir toliau dirba iš peties, siekdamos rasti Harrisą.

DUK

 • Kas yra nardymas?
  Nardymas yra veikla, kurios metu asmuo nėrimo įranga nardo po vandeniu.
 • Kas yra potvynis ir atoslūgis?
  Potvynis yra periodiškas vandens lygio kilimas, o atoslūgis – periodiškas vandens lygio nusileidimas.
 • Kas yra Kranto apsaugos laivas?
  Tai yra laivas, priklausantis JAV Kranto apsaugos tarnybai, atsakingas už paieškos ir gelbėjimo operacijas bei kitas saugumo užtikrinimo veiklas vandenyse.
 • Kas yra K9 vienetas?
  K9 vienetas yra specialiai apmokytų šunų ir jų vedlių komanda, kuri yra naudojama paieškos ir gelbėjimo operacijose.

Terminų paaiškinimai

 • Nardymo įranga – tai įranga, kurią naudoja nardai, įskaitant oro balionus, kaukes, plaukmenis ir kitus įrankius, kurie leidžia kvėpuoti po vandeniu ir judėti po jo.
 • JAV Kranto apsaugos tarnyba – tai JAV ginkluotosios pajėgos, atsakingos už viešąją saugą ir teisės aktų vykdymą vandenyse.
 • Gelbėjimo operacija – tai veiksmų planas ir veikla, skirta ieškoti ir gelbėti žmones, kurie yra patekę į pavojų arba dingę.