Uncategorised

Naktinės nardymo nuotykiai: audringa kova tarp jūros lūšio ir didžiojo Ramiojo vandenyno aštuonkojo

Kanados pakrantėje naktinio nardo metu Maxime Veilleux patyrė neįprastą susidūrimą su dviem jūros gyventojais, kurių kovą ji užfiksavo vaizdo įraše. Veilleux nardė Nanoose įlankoje, kai pro šalį praskriejo jūros lūšis. Ji nusprendė sekti lūšį ir rado jį apsivertusį. Pradžioje Veilleux manė, kad lūšis maitinasi dumblo augalais nuo uolos, tačiau netrukus suprato, kad jis iš tikrųjų puola didįjį Ramiojo vandenyno aštuonkojį.

Veilleux buvo liudininke, kaip lūšis ir aštuonkojis kovojo. Lūšis traukė vieną aštuonkojo rankų, o tada iškilo į paviršių, kad pasigautų orą. “Akivaizdu, kad aštuonkojis buvo pavargęs, bet kai lūšis grįžo, aštuonkojis bandė pabėgti… ir iššovė rašalo”, – pasakojo Veilleux. Vaizdo įraše matyti, kaip aštuonkojis iššaudo rašalą, plaukdamas arti kameros. Tačiau lūšis nesustabdė rašalas, ir jis greitai pasivijo aštuonkojį.

Abu gyvūnai susigrūmė, ir lūšiui pavyko keli kartus užkasti į vieną aštuonkojo rankų. “Tai yra gana reta ir labai įdomu stebėti”, – sakė Veilleux. “Mūsų širdys plakė labai greitai”. Galiausiai lūšiui pavyko nuplėšti vieną aštuonkojo ranką. Aštuonkojis pabėgo be kitų sužalojimų ir “galės atauginti prarastą ranką”. “Man labai gaila šio aštuonkojo, bet manau, kad žmonės neturėtų kištis į gamtą”, – sakė ji.

DUK

Kas yra didysis Ramiojo vandenyno aštuonkojis?

Didysis Ramiojo vandenyno aštuonkojis yra viena iš didžiausių aštuonkojų rūšių, gyvenančių Ramiajame vandenyne.

Kodėl aštuonkojis iššaudo rašalą?

Aštuonkojai iššaudo rašalą, kad suklaidintų plėšrūnus. Rašalas sukuria debesį, kuris trukdo plėšrūnui matyti aštuonkojį, leidžiant jam pabėgti.

Ar aštuonkojai gali atauginti prarastas rankas?

Taip, aštuonkojai gali atauginti prarastas rankas. Tai yra viena iš jų adaptacijų, leidžiančių jiems atsigauti po sužalojimų.

Paaiškinimai

Jūros lūšis – tai vandenyno gyvūnas, priklausantis ruonių šeimai. Jie yra žinomi dėl savo žaismingumo ir smalsumo.

Didysis Ramiojo vandenyno aštuonkojis – tai viena iš didžiausių aštuonkojų rūšių, gyvenančių Ramiajame vandenyne. Jie yra žinomi dėl savo intelekto ir gebėjimo keisti spalvą, kad prisitaikytų prie aplinkos.

Rašalas – tai speciali medžiaga, kurią aštuonkojai iššaudo, kai jie yra išsigandę arba bandydami suklaidinti plėšrūnus. Rašalas sukuria debesį, kuris trukdo plėšrūnui matyti aštuonkojį, leidžiant jam pabėgti.