Uncategorised

Laisvojo nardymo terapija: naujas požiūris į psichikos sveikatą

Tania Douthwaite, patyrusi didelį netekimą dėl laisvojo nardymo nelaimingo atsitikimo, atrado šio sporto terapinę vertę. Tačiau, nepaisant to, psichologijos ekspertai ir medikai primena, kad laisvasis nardymas neturėtų būti naudojamas kaip alternatyva įprastoms terapinėms metodikoms, tokioms kaip psichoterapija. Vietoj to, jis turėtų būti naudojamas kaip papildoma priemonė, padedanti gerinti psichikos sveikatą1.

Laisvasis nardymas gali būti naudingas psichikos sveikatai, nes žmonės gali išmokti kontroliuoti sudėtingas situacijas, praktikuoti efektyvius kvėpavimo ir sąmoningumo metodus, taip pat sukurti raminančias fizinės būsenas, tokią kaip sumažėjęs širdies ritmas1.

Curtin universiteto psichikos sveikatos profesorius Warren Mansell teigia, kad “padedant kūnui prisitaikyti prie iššūkių, kūnas ir smegenys bus mažiau linkę į kovos ar pabėgimo būseną”1.

Atsižvelgdama į gamtos terapijos, tokių kaip miško vonios Japonijoje ar banglentininkystės terapija, populiarumą, Tania Douthwaite įsivaizduoja ateitį, kurioje laisvasis nardymas gali būti skiriamas gydytojų, siekiant spręsti traumų ir streso problemas1.

DUK

Kas yra laisvasis nardymas?

Laisvasis nardymas yra vandens sporto šaka, kurioje nardymo metu nėra naudojamas deguonis. Tai reikalauja didelio fizinio ir psichologinio pasirengimo.

Ar laisvasis nardymas gali pakeisti psichoterapiją?

Ne, laisvasis nardymas neturėtų būti naudojamas kaip alternatyva psichoterapijai. Tai gali būti naudinga papildoma priemonė, padedanti gerinti psichikos sveikatą, bet ne pagrindinė gydymo forma.

Kaip laisvasis nardymas gali padėti psichikos sveikatai?

Laisvasis nardymas gali padėti mokytis kontroliuoti sudėtingas situacijas, praktikuoti efektyvius kvėpavimo ir sąmoningumo metodus, taip pat sukurti raminančias fizinės būsenas, tokią kaip sumažėjęs širdies ritmas.

Paaiškinimai

Laisvasis nardymas – tai vandens sporto šaka, kurioje nardymo metu nėra naudojamas deguonis. Tai reikalauja didelio fizinio ir psichologinio pasirengimo.

Psichoterapija – tai terapinė intervencija, kurioje naudojami psichologiniai metodai, siekiant padėti asmeniui spręsti psichikos sveikatos problemas arba gerinti gyvenimo kokybę.

Miško vonios – tai Japonijoje populiarus gamtos terapijos metodas, kurio metu asmuo praleidžia laiką miške, siekdamas gauti sveikatos naudą.

Banglentininkystės terapija – tai terapinė intervencija, kurioje naudojama banglentininkystė kaip priemonė padėti asmeniui spręsti psichikos sveikatos problemas arba gerinti gyvenimo kokybę.