Uncategorised

Kuris naras mirė, sumušdamas rekordą?

Audrey Mestre, garsus laisvojo nardymo čempionas, mirė bandydama viršyti pasaulio rekordą 2002 m. spalio mėnesį. Mestre, kuris buvo garsus už savo drąsą ir meilę vandenynui, bandė nusileisti į 171 metrų gylį, tačiau dėl techninių problemų ir nelaimingų aplinkybių ji liko po vandeniu ilgiau nei turėjo.

Mestre bandė viršyti Tanya Streeter užfiksuotą 160 metrų pasaulio rekordą, kuris buvo užfiksuotas vos keletą savaičių anksčiau. Mestre treniravosi Bayahibe paplūdimyje Dominikos Respublikoje, kur ji pasiekė 166 metrų gylį per treniruotę. Tačiau jos galutinis bandymas pasiekti 171 metrų gylį baigėsi tragedija.

Nardymo metu, pasiekusiai 171 metrų gylį, Mestre bandė išpūsti pakėlimo maišą, kuris turėjo ją greitai pakelti į paviršių. Tačiau deguonies balionas buvo tuščias. Gelbėjimo nardymo specialistas atvyko ir bandė išpūsti maišą savo oro atsargomis, tačiau maišas nepakilo pakankamai greitai dėl nepakankamo išpūtimo, stiprios srovės ir nevertikalaus kilimo virvės padėties. Nardymas, kuris turėjo trukti ne ilgiau kaip tris minutes, rezultavo tuo, kad Mestre liko po vandeniu daugiau nei aštuonias minutes. Kai jos vyras užsidėjo nardymo įrangą ir nusileido atnešti jos nejaučio kūno į paviršių, buvo per vėlu. Mestre buvo paskelbta mirusia krante esančioje ligoninėje.

Audrey Mestre buvo kremuota ir jos pelenai išbarstyti jūroje. 2002 m. ji buvo įtraukta į Moterų Nardymo Šlovės Muziejų. 2004 m. jos vyras parašė knygą apie jos gyvenimą pavadinimu “The Dive: A Story of Love and Obsession”. 2013 m. ESPN serijoje “No Limits” buvo pasakota Mestre gyvenimo ir karjeros istorija.

DUK

Kas yra laisvasis nardymas?
Laisvasis nardymas yra vandens sporto šaka, kurioje nardymo dalyviai nėra prijungti prie oro šaltinio ir nėra naudojami jokie kvėpavimo aparatai. Vietoj to, nardymo dalyviai įkvepia oro prieš nardydami ir laikosi to oro, kol grįžta į paviršių.

Kas yra pakėlimo maišas?
Pakėlimo maišas yra įranga, naudojama nardymo operacijose, kad padėtų nardymo dalyviui greitai grįžti į paviršių. Jis yra išpūstas oro arba dujų, kurios padeda maišui plūduriuoti ir pakelti nardymo dalyvį į paviršių.

Kas yra AIDA International?
AIDA International yra tarptautinė laisvojo nardymo organizacija, kuri reguliuoja ir stebi laisvojo nardymo varžybas ir rekordus visame pasaulyje.