Uncategorised

Kuri Oregono pakrantės dalis yra gražiausia?

Oregono pakrantė yra viena iš tų vietų JAV, kurios grožis gali nustebinti net ir patyrusius keliautojus. Vienas iš įspūdingiausių šios pakrantės ruožų yra Samuelio H. Boardmano valstybinis gamtos koridorius. Šis 12 mylių ilgio ruožas, prasidedantis nuo kalvotų miškų ir atsiveriantis į platųjį Ramųjį vandenyną, yra tikras gamtos stebuklas.

Keliaujant šiuo koridoriumi, lankytojai gali mėgautis įspūdingais vaizdais, stebėti didingus vandenyno bangų mušamus seklų, arkų, salų ir uolų kompleksus. Kelionę galima tęsti tiek automobiliu, važiuojant 101-ojo greitkelio maršrutu, tiek pėsčiomis, eidant Oregono pakrantės taku. Svarbu ne tik grožėtis gamta, bet ir pagarbiai atminti parko vizionierių Samuelį H. Boardmaną, kurio dėka ši laukinė žemė tapo prieinama visiems.

DUK

Kas buvo Samuelis H. Boardmanas?
Samuelis H. Boardmanas buvo Oregono parkų sistemos pradininkas ir ilgamečio darbo rezultatas yra šiandien matomas valstybinių parkų grožis ir įvairovė.

Kas yra seklai?
Seklai yra dideli, atskiri uolų formavimai, iškilę iš vandenyno ir matomi iš kranto.

Kas yra 101-ojo greitkelis?
101-ojo greitkelis yra kelias, einantis visu Oregono pakrante, nuo Kolumbijos upės iki Kalifornijos sienos.

Paaiškinimai naudotų terminų

  • Gamtos koridorius – tai apsaugota gamtos teritorija, skirta išsaugoti gamtos grožį ir suteikti lankytojams galimybę mėgautis neprilygstamais vaizdais.
  • Seklai – tai dideli, atskiri uolų formavimai, iškilę iš vandenyno, kurie dažnai tampa paukščių perėjimo vietomis arba jūrų gyvūnų poilsio zonomis.
  • 101-ojo greitkelis – tai pagrindinis kelias, jungiantis Oregono pakrantės miestelius ir siūlantis nuostabius vaizdus į Ramųjį vandenyną.