Uncategorised

Koks yra Norvegijos mirties nardymo rekordas?

Norvegijos socialinės medijos asmenybė ir ekstremalaus sporto entuziastas Kenas Stornesas nustatė naują pasaulio “mirtinio šuolio” rekordą, šokdamas nuo 40,5 metrų aukščio platformos2. Šis sportininkas nėra naujokas pavojingame sporte, jis jau anksčiau, 2021 metais, nustatė pasaulio rekordą, šokdamas nuo 31 metro aukščio2. Nepaisant to, Stornesas neplanuoja laužyti savo rekordo dėl didelės rizikos. Jis pabrėžia saugumo ir atsargumo svarbą tiems, kurie įkvėpti jo triukų, rekomenduodamas pradėti nuo mažesnių aukščių ir palaipsniui kilti aukštyn, kad būtų išvengta traumų2.

DUK

Kas yra “mirtinis šuolis”?

“Mirtinis šuolis” yra Norvegijos sportas (vadinamas “Døds” arba “Dødsing”), kuriame šuoliuojama su ištiestomis rankomis ir kojomis X formos iki vandens paviršiaus (klasikinis “døds”) arba laisvai, kur4.

Kas yra Kenas Stornesas?

Kenas Stornesas yra Norvegijos socialinės medijos asmenybė ir ekstremalaus sporto entuziastas, kuris nustatė pasaulio “mirtinio šuolio” rekordą, šokdamas nuo 40,5 metrų aukščio platformos2.

Koks yra dabartinis “mirtinio šuolio” rekordas?

Dabartinis “mirtinio šuolio” rekordas yra 40,5 metrai, kurį nustatė Norvegijos sportininkas Kenas Stornesas2.

Paaiškinimai naudotų terminų

Mirtinis šuolis (Døds, Dødsing) – tai Norvegijos sportas, kuriame šuoliuojama su ištiestomis rankomis ir kojomis X formos iki vandens paviršiaus (klasikinis “døds”) arba laisvai4.

Kenas Stornesas – Norvegijos socialinės medijos asmenybė ir ekstremalaus sporto entuziastas, kuris nustatė pasaulio “mirtinio šuolio” rekordą2.