Uncategorised

Kokia buvo baisiausia giliavandenės avarijos?

Giliausios jūros nelaimės yra vienas iš labiausiai bauginančių ir kartu intriguojančių reiškinių. Šiame straipsnyje aptarsime keletą iš jų, pradedant nuo MS Estonia laivo nuskendimo ir baigiant Titan tragedija.

MS Estonia nuskendimas

1994 m. rugsėjo 28 d. įvyko viena iš XX a. didžiausių jūrų nelaimių – nuskendo laivas MS Estonia. Laivas plaukė iš Talino, Estijos, į Stokholmą, Švediją, per Baltijos jūrą, kai staiga prasidėjo nuskendimas. Oficialus ataskaitos išvadose teigiama, kad laivo priekinės durys atsiskyrė nuo laivo, dėl ko atsivėrė rampa. Laivas jau buvo pasvirus dėl netinkamo krovinio pasiskirstymo, ir šis pasvirimas sparčiai padidėjo, užtvindant denis ir kajutes14.

Titan tragedija

Titan tragedija yra viena iš labiausiai bauginančių gilios jūros nelaimių istorijoje. JAV pareigūnai, atradę Titan povandeninio laivo nuolaužas, pastebėjo, kad atrodo, lyg būtų įvykęs “katastrofiškas sprogimas” dėl “spaudimo kamerų praradimo”. Tikėtina, kad buvo pažeistas spaudimo korpusas, tačiau neaišku, kas sukėlė šį pažeidimą5.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Kas yra MS Estonia?

MS Estonia buvo keleivinis laivas, kuris 1994 m. rugsėjo 28 d. nuskendo Baltijos jūroje, plaukdamas iš Talino, Estijos, į Stokholmą, Švediją. Tai buvo viena iš didžiausių XX a. jūrų nelaimių14.

Kas yra Titan tragedija?

Titan tragedija yra viena iš labiausiai bauginančių gilios jūros nelaimių istorijoje. JAV pareigūnai, atradę Titan povandeninio laivo nuolaužas, pastebėjo, kad atrodo, lyg būtų įvykęs “katastrofiškas sprogimas” dėl “spaudimo kamerų praradimo”5.

Naudojamos sąvokos

Nuskendimas – tai laivo ar kitos jūrų transporto priemonės praradimas dėl to, kad ji nuskęsta į vandenyno dugną.

Katastrofiškas sprogimas – tai staigus ir smarkus sprogimas, kuris sukelia didelę žalą ar sunaikinimą.

Spaudimo korpusas – tai povandeninio laivo dalis, kuri yra sukurti atlaikyti didelį vandenyno gylį ir spaudimą.