Uncategorised

Kas yra povandeninis lėktuvas Bahreine?

Bahreino turizmo ir parodų agentūra pristato unikalų projektą, kuris tikėtina pritrauks nardymo entuziastus iš viso pasaulio. Tai – didžiausias pasaulyje po vandeniu esantis parkas, kurio pagrindinė atrakcija yra specialiai paruoštas ir nuskendintas Boeing 747 lėktuvas12.

Boeing 747 – po vandeniu esantis gigantas

Šis 70 metrų ilgio lėktuvas yra “didžiausias kada nors nuskendintas”, kaip teigia Bahreino pramonės, prekybos ir turizmo ministras Zayed bin Rashid Al Zayani1. Lėktuvas buvo specialiai paruoštas prieš nuskendinant: pašalintos visos laidų sistemos, klijai, plastikas ir bet kokie galimai toksiški junginiai. “Visos lėktuvo paviršiai buvo nuplaunami aukšto slėgio plovimo būdu naudojant biologiškai draugiškas ploviklius, kad būtų pašalinti aliejus ir purvas”, – sakė atstovas CNN Travel1.

Nardymo parko plėtra

Be lėktuvo, nardymo vietoje bus įrengtas 900 kvadratinių metrų perlo prekybininko namų ir burinių struktūrų modelis2. Projektas, kuris pradėtas 2019 m. birželio mėn., turėtų būti atidarytas visuomenei rugpjūčio mėnesį. Be to, projektas ne tik skatins Bahreino turizmą, bet ir suteiks mokslininkams informaciją ir duomenis apie regiono jūrų ekologiją2.

Naujas požiūris į nardymą

Šis projektas yra unikalus ne tik dėl savo dydžio, bet ir dėl to, kad jis suteikia galimybę nardytojams tyrinėti nuskendusį lėktuvą ir kitas struktūras, kurios yra naujas ir įdomus būdas mokytis apie jūrų ekosistemas ir žmogaus poveikį joms. Tai taip pat gali būti pavyzdys kitoms šalims, kaip galima naudoti nuskendusius objektus kaip atrakcijas, kurios gali pritraukti turistus ir tuo pačiu metu būti naudingos mokslui.

DUK

Kas yra nardymo parkas?
Nardymo parkas yra specialiai sukurtas vandens telkinys arba jūros dalis, kurioje yra įvairių atrakcijų, skirtų nardytojams. Tai gali būti nuskendę laivai, lėktuvai arba dirbtinai sukurtos struktūros.

Kas yra Boeing 747?
Boeing 747 yra didelio nuotolio, daugiafunkcis keleivinis lėktuvas, kurį gamina Amerikos kompanija “Boeing”. Jis yra vienas iš populiariausių ir labiausiai atpažįstamų keleivinių lėktuvų pasaulyje.

Kas yra Bahreinas?
Bahreinas yra maža salų valstybė Persijos įlankoje, esanti tarp Saudo Arabijos ir Kataro. Tai yra viena iš turtingiausių ir moderniausių šalių Artimuosiuose Rytuose, žinoma dėl savo naftos pramonės, finansų sektoriaus ir turizmo.