Uncategorised

Kas buvo ryklio Kalifornijoje nužudytas abalonas?

Kalifornijos pakrantėje įvyko skaudi tragedija, kai patyręs nardymo entuziastas Randy Fry buvo mirtinai sužalotas ryklio atakos metu. Randy, kartu su savo draugu Cliff Zimmerman, buvo nardymo ir žvejybos veteranai, kurie daugelį metų tyrinėjo jūros gelmes. 2004 m. rugpjūčio 15 d., vykdydami abalonų, didelių jūrų sraigų, kurių mėsa yra laikoma delikatesu, paieškas, jie nėrė prie Fort Bragg pakrantės Kalifornijoje. Šiame regione gyvena didelė ryklių populiacija, tačiau tai nesustabdė patyrusių nardų.

Nelaimė įvyko, kai Cliff pastebėjo plaukiojantį ryklio peleką tarp savęs ir Randy. Staiga Randy buvo užpultas didžiulio, maždaug 18 pėdų ilgio baltąjį ryklį. Puolimo metu Randy galva buvo atplėšta nuo kūno, o Cliffas liko šokiruotas stebėdamas, kaip jūra nusidažė raudonai. Šis incidentas parodo, kad nors rykliai dažniausiai nesidomi žmonėmis, susidūrimas su šiais plėšrūnais gali baigtis mirtimi.

DUK

Kas yra abalonas?
Abalonas yra jūrų sraigė, turinti plačią, plokščią kriauklę. Jos mėsa yra vertinama kaip delikatesas ir yra populiarus nardymo objektas.

Kas yra baltasis ryklis?
Baltasis ryklis yra viena didžiausių ir galingiausių ryklių rūšių, žinoma dėl savo dydžio ir plėšrūniško elgesio.

Kas yra nardymas?
Nardymas yra veikla, kurios metu žmonės tiriama po vandeniu esantį pasaulį, naudojant specialią įrangą, leidžiančią kvėpuoti po vandeniu.

Paaiškinimai naudotų terminų

  • Nardymas – tai veikla, kurios metu žmonės tyrinėja po vandeniu esantį pasaulį.
  • Abalonas – didelė jūrų sraigė, kurios mėsa yra laikoma delikatesu.
  • Baltasis ryklis – didelė ryklių rūšis, garsėjanti savo dydžiu ir galingumu.
  • Plėšrūnas – gyvūnas, maitinantis kitais gyvūnais.