Uncategorised

Ką Modi pasakė apie Lakshadweep?

Indijos Ministras Pirmininkas Narendra Modi neseniai lankėsi Lakšadvipuose, kur kalbėjo viešame susirinkime Agatti oro uoste1. Jo vizitas buvo svarbus ne tik politiniu, bet ir technologiniu požiūriu, nes jis įkūrė naują optinio pluošto ryšio liniją tarp Kochi ir Lakšadvipų salų2. Šis žingsnis neabejotinai padės skatinti turizmą ir technologijų plėtrą šiame regione.

Modi vizito reikšmė

Modi vizitas Lakšadvipui yra svarbus žingsnis siekiant skatinti turizmą ir technologijų plėtrą šiame regione. Nauja optinio pluošto ryšio linija tarp Kochi ir Lakšadvipų salų neabejotinai padidins interneto prieigą ir greitį šiame atokiuose salose, taip pat skatins naujų technologijų plėtrą ir naudojimą.

Lietuvos ir Indijos ryšiai

Lietuva ir Indija taip pat bendradarbiauja technologijų srityje. Aukšto lygio Lietuvos delegacija, vadovaujama Ekonomikos ir inovacijų viceministro Karolio Aemaičio, neseniai susitiko su Sąjungos mokslo ir technologijų ministru4. Šis susitikimas rodo, kad Lietuva ir Indija yra pasirengusios bendradarbiauti technologijų srityje, įskaitant gilias technologijas ir puslaidininkių lustus.

DUK

Kas yra Lakšadvipai?
Lakšadvipai yra Indijos teritorija, esanti Arabijos jūroje. Tai yra archipelagas, sudarytas iš 36 koralinių salų.

Kas yra optinis pluoštas?
Optinis pluoštas yra plonas, lanksčias skaidulas, naudojamas efektyviai perduoti šviesą tarp dviejų taškų. Jis dažnai naudojamas telekomunikacijose, nes leidžia perduoti didelius duomenų kiekius greitai ir efektyviai.

Kas yra giliųjų technologijų startuoliai?
Giliosios technologijos startuoliai yra įmonės, kurios naudoja pažangias technologijas, tokias kaip dirbtinis intelektas, mašininis mokymasis, robotika, biotechnologija ir kt., siekdamos spręsti sudėtingas problemas ir kurti naujas rinkas.

Kas yra puslaidininkių lustai?
Puslaidininkių lustai yra maži prietaisai, naudojami elektronikoje. Jie yra pagrindinis komponentas daugelyje šiuolaikinių technologijų, įskaitant kompiuterius, mobiluosius telefonus ir kitus elektronikos prietaisus.