Uncategorised

Jaunas žmogus žuvo dėl ryklio atakos, nardant už jūrų grebliaragių Meksikoje

2024 m. sausio 8 d. Meksikos Ramiojo vandenyno pakrantėje įvyko tragiškas incidentas, kai 22 metų žvejys, nardantis už jūrų grebliaragių, buvo užpultas ir nužudytas ryklio. Auka, žiniasklaidos pranešimais identifikuota kaip Víctor Alejandro Soto García, patyrė mirtiną ataką gruodžio 29 d. prie Yavaros, Sonoros valstijoje. Po šio įvykio Sonoros civilinės saugos agentūra (CEPC) socialiniuose tinkluose pranešė, kad aukos kūnas buvo pervežtas į Yavaros prieplauką jo kolegų žvejų. Taip pat buvo paminėta, kad auka nesinaudojo ryklių atbaidymo apyrankėmis, kurios skleidžia elektros impulsus arba naudoja magnetus, siekiant atbaidyti plėšrūnus.

Šis incidentas tapo bent trečiuoju mirtinu ryklio atakos atveju Meksikos vandenyse per maždaug mėnesį. Anksčiau buvo pranešta apie žmogaus mirtį ir moters sužalojimą Zihuatanejo kurorte, o dar anksčiau – apie moters, kuri buvo stipriai įkandusi į koją ryklio netoli Melaque paplūdimio miestelio, mirtį.

Šie įvykiai atkreipia dėmesį į būtinybę žvejams imtis atsargumo priemonių, vykdant savo veiklą vandenyse, kuriose gali tykoti pavojingi plėšrūnai. Taip pat pabrėžiama, kad dauguma ryklio atakų yra klaidingos tapatybės atvejai.

DUK

Kas yra jūrų grebliaragiai?
Jūrų grebliaragiai yra moliuskai, kurie gyvena dugno substratuose ir yra vertinami dėl savo skonio bei maistinės vertės.

Kas yra ryklių atbaidymo apyrankė?
Ryklių atbaidymo apyrankė yra įrenginys, kuris skleidžia elektros impulsus arba naudoja magnetus, siekiant atbaidyti ryklius.

Kodėl rykliai puola žmones?
Dažniausiai ryklio atakos yra klaidingos tapatybės atvejai, kai rykliai žmones supainioja su jų įprastu grobiu, pavyzdžiui, su jūrų žinduoliais.

Paaiškinimai

Mirtinas ryklio atakos atvejis – tai situacija, kai rykliai užpuola ir sukelia žmogaus mirtį.

Civilinės saugos agentūra – tai valstybinė institucija, atsakinga už gyventojų saugumą ir reagavimą į įvairias avarijas bei nelaimingus atsitikimus.

Atsargumo priemonės – tai veiksmai ar įrenginiai, skirti sumažinti riziką ir apsaugoti žmones nuo galimų pavojų.