Uncategorised

Gilus nardymas: komercinio nardymo pasaulio atskleidimas Tasmanijoje

Komercinis nardymas toli gražu nėra idiliškas plaukiojimas stebint jūros gyvybę. Tai reikli ir pavojinga profesija, kuriai reikia unikalių įgūdžių, įskaitant povandeninį grandininį pjovimą, suvirinimą ir pjovimą deguonies lanku. Šie įgūdžiai, nors ir nėra įprasti, yra vartai į naują komercinio nardymo karjerą, kaip paaiškino Steve’as Clarkas, komercinio nardymo instruktorius iš Komercinės nardymo akademijos (CDA), įsikūrusios Beauty Point šiaurinėje Tasmanijos pakrantėje.

Griežtas komercinių narų mokymas
Komercinio nardymo pramonė nėra skirta silpnaširdžiams. Tai didelio spaudimo, labai konkurencinga sritis, reikalaujanti atsidavimo ir profesionalumo. Trokštantys narai yra kruopščiai mokomi, kad pasiruoštų darbo iššūkiams. Vienas iš tokių stažuotojų Callumas Lundas iš Perto, Vakarų Australijos, neseniai baigė aštuonių savaičių komercinio nardymo mokymo kursus, iš kurių keturis mokė ponas Clarkas. Lundo kurso akcentas buvo „matyti ugnį po vandeniu“, kai mokėsi pjauti povandeninį deguonies lanką – įgūdį, kurį jis praktikavo Tamar upės dugne.

Mokymai apima teorijos ir praktikos derinį. Klasėje pateikiamas turinys apima teisės aktus, pažangiąją fiziką, anatomiją ir fiziologiją. Praktikoje studentai išmoksta saugiai dirbti su rankiniais ir elektriniais įrankiais ir įvaldo tokias technikas kaip povandeninis suvirinimas, terminis lankinis pjovimas ir grandininis pjūklas. Kursas yra sudėtingas ir apima staigią mokymosi kreivę. Kaip sako ponas Clarkas: „Šis užsiėmimas gali jus stipriai įskaudinti arba… ką nors nužudyti“, pabrėždamas profesionalumo ir saugumo poreikį.

Komercinio nardymo realybė
Nepaisant kurso intensyvumo, tik maždaug aštuntą savaitę instruktoriai „mato, kad viskas susidėlioja“ savo auklėtiniuose. Požiūris, naudojimasis įranga ir sąveika yra esminiai aspektai, kurių instruktoriai ieško savo stažuotojuose. „Mes darome juos saugius ir kompetentingus, tada jie turi pridėti patirties“, – sako ponas Clarkas.

Tačiau komercinio nardymo realybė dažnai kertasi su besimokančiųjų lūkesčiais. Daugelis ateina į kursą turėdami išankstinę nuomonę, kad komercinis nardymas yra žavingas. Šis mitas paprastai griaunamas, kai studentai pirmą kartą nardo purve ir turi dirbti esant nuliniam matomumui, o tai yra įprasta darbe. Kursas yra ne apie studentų patirties tobulinimą „plaukiojant aplink žuvis“, o apie darbą po vandeniu, kuris yra „visiškai kitoks“.

„Baby Divers“ kelionė
Baigę kursą, stažuotojai arba „kūdikiai narai“, kaip jie vadinami ankstyvaisiais savo karjeros etapais, yra pasirengę dirbti povandeninės statybos ir priežiūros, mokslinių tyrimų ir žiniasklaidos kūrimo srityse – visa tai netoli kranto. Jie yra kvalifikuoti dirbti gylyje iki 30 metrų, bet dar nėra kvalifikuoti dirbti jūroje, pavyzdžiui, naftos ir dujų platformose, kurioms reikalingas ADAS 3 dalies sertifikatas.

Šie „kūdikiai narai“ bus naudojami statyti, prižiūrėti ir griauti daugumą jūrų infrastruktūros tipų, įskaitant prieplaukas, prieplaukas, elingus ir prieplaukas. Nepaisant iššūkių, karjera siūlo nuotykių kupiną gyvenimo būdą, gerą finansinį atlygį ir puikų jausmą, kad padarėte ką nors „svarbaus savo gyvenime“, kaip sako ponas Clarkas. Kalbant apie P. Lundą, jis tikisi „kažką nuveikti civilinėse statybose“ ir tikisi, kad darbas jam tiks.