Uncategorised

„DIVER” žurnalas nutraukia leidimą

„DIVER” žurnalas, kuris buvo leidžiamas nuostabius 48 metus, nusprendė nutraukti leidybą. Tai yra didžiulis išbandymas leidybos pramonėje, nes nedaugelis žurnalų gali pasigirti tokia ilgaamžiškumu12. Žurnalas buvo įkurtas 1974 m. spalio mėn., o pirmasis numeris pasirodė 1975 m. kovo mėn. Nuo tada jis buvo nuolat leidžiamas Seagraphic Publications, ribotos atsakomybės įmonės, įkurta Britų Kolumbijos provincijoje, Kanadoje4.

„DIVER” žurnalas yra ilgiausiai leidžiamas sportinio nardymo periodinis leidinys Šiaurės Amerikoje. Jis išgyveno daugybę profesionaliai leidžiamų nardymo žurnalų, tarp jų ir „Skin Diver Magazine”, kuris ilgą laiką buvo laikomas sportinio nardymo biblija šiame žemyne, jei ne visame pasaulyje. „SDM” nutraukė leidybą 2002 m. po 51 metų leidybos4.

„DIVER” žurnalo turinys yra plačiai įvairus, o pagrindinis dėmesys skiriamas viskam, kas susiję su ‘sportiniu nardymu’. Tačiau jo veiklos sritis yra platesnė, dažnai nagrinėjant susijusias žmogaus veiklas jūroje komercinėje, karinėje, akademinėje, archeologinėje, paieškos ir gelbėjimo, žuvininkystės ir kitose vandens verslo srityse4.

Žurnalas tęsia stiprią jūrų apsaugos propagandą ir skatina augti stipriai pramonei ir vartotojų bazei, kurioje yra gerai apmokyti ir gerai keliaujantys nardymo entuziastai. Iš tiesų, „DIVER” buvo pionierius skatinant nardymo keliones, atpažindamas, kad kelionės bus svarbios sporto sėkmei4.