Uncategorised

Ar yra būdas kvėpuoti po vandeniu?

Kvėpavimas po vandeniu yra sudėtingas procesas, kuris reikalauja tam tikrų įgūdžių ir technikų. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip galima kvėpuoti po vandeniu, ir pateiksime keletą patarimų, kaip tai padaryti saugiai ir efektyviai.

Kvėpavimo technikos mokymas

Pradedantiesiems kvėpavimas po vandeniu dažnai yra sunkiausia įgyti įgūdžių dalis. Mūsų kūnas automatiškai kvėpuoja už mus, todėl nereikia galvoti apie tai ir jokia kita veikla iš tikrųjų nereikalauja, kad apie tai galvotume taip, kaip reikalauja plaukimas1.

Pirmiausia reikia išmokyti plaukikus išvalyti nosį, pučiant vandenį iš jos. Tai yra pirmasis žingsnis mokantis burbuluoti per nosį. Kaip galime prašyti juos pūsti orą iš nosies po vandeniu, jei jie nežino, kaip išpūsti iš nosies? Dauguma vaikų niekada nebuvo tikrai turėję išpūsti iš nosies, išskyrus snarglius į nosinę, kai jie serga1.

Saugumo mokymas

Antra, geras ir atsakingas treneris padeda sukurti saugią aplinką, kad plaukikai galėtų siekti savo tikslų. Nustatydami sveiko proto pavyzdį, laikydamiesi taisyklių ir būdami stebintys ir sąmoningi, jūs padėsite išvengti traumų ir išmokysite savo komandos narius to paties daryti2.

Kvėpavimas po vandeniu su nardymo įranga

Nardymo metu kvėpuoti yra pirmoji taisyklė. Jei kvėpuojate, tai viskas gerai. Tai yra tai, ką nardymo instruktorius pasakoja naujiems nardymo mokyklos dalyviams3.

Nardymo metu nardymo įranga leidžia nardotojui kvėpuoti po vandeniu, naudojant savarankišką po vandeniu esančią kvėpavimo aparaturą (arba nardymo įrangą), paprastai nešiojant suspaustą oro baką3.

Pagrindinės plaukimo technikos

Plaukimas yra veikla, reikalaujanti viso kūno stiprumo, tinkamų kvėpavimo technikų ir koordinacijos įgūdžių, kad galėtumėte judėti pasitikėdami4.

Tinkamas kvėpavimas yra vienas iš svarbiausių plaukimo įgūdžių, kurių visiems reikia išgyventi vandenyje. Suaugusieji ir vaikai gali išmokti tinkamų plaukimo kvėpavimo technikų, laikydamiesi šių žingsnių4:

  • Stovėkite krūtinės gylį vandenyje, veidu į baseino sieną.
  • Įdėkite rankas ant baseino krašto.
  • Pasilenkite per juosmenį, įkvėpkite ir įmerkite veidą į vandenį.
  • Lėtai, bet stipriai išpūskite oro iš plaučių per burną ir nosį.
  • Pasukite galvą į vieną pusę, kai iškvepiate į vandens paviršių.
  • Kai burna iškyla virš vandens, įkvėpkite.
  • Pakartokite pratimą, pasiekdami dešinę ir tada kairę pusę.

Kvėpavimo laikymas ir paviršinio vandens blackout

Abi kvėpavimo laikymo metodai yra pavojingi ir gali sukelti būklę, vadinamą paviršinio vandens blackout (SWB)5.

Kaip ilgiau laikyti kvėpavimą po vandeniu

Prieš ir po laisvojo nardymo mokymo daugelis žmonių klausia, kaip ilgiau laikyti kvėpavimą po vandeniu6.

Išvada

Kvėpavimas po vandeniu yra sudėtingas procesas, kuris reikalauja tam tikrų įgūdžių ir technikų. Tačiau su tinkamu mokymu ir praktika, galima išmokti kvėpuoti po vandeniu saugiai ir efektyviai.