Uncategorised

Alessia Zecchini: Giliausias Kvėpavimas

Italų laisvojo nardymo čempionės kelias į pasaulio rekordą

Alessia Zecchini yra italų laisvojo nardymo čempionė, kuri yra daugybės pasaulio rekordų šioje sporto šakoje savininkė. Ji buvo įkvėpta legendinės rusų čempionės Natalia Molchanova ir nuo jaunystės turėjo aistrą bei talentą šiam sportui. Tačiau ji negalėjo varžytis, kol sulaukė 18 metų. Ankstyvoje dvidešimtmečio pradžioje Zecchini tapo galinga tarptautinė konkurente1.

Tragiška istorija ir dabartinė padėtis

Alessia Zecchini saugumo vairuotojas buvo Stephen Keenan. Jis tragiškai žuvo 2017 m. liepą, būdamas 39 metų, stebėdamas Zecchini nardymą į Egipto Mėlynojo skylės vietą – vieną iš pavojingiausių nardymo vietų pasaulyje1. Nepaisant kruopštaus planavimo, nelaimė įvyko, tačiau Zecchini nesustabdė savo sportinės karjeros.

Šiuo metu Alessia Zecchini yra 31 metų ir vis dar aktyviai dalyvauja laisvojo nardymo varžybose. Po Keenano mirties ji pasiekė 23 pasaulio rekordus baseine ir jūroje, o kiekvienas iš jų buvo skirtas Stephenui atminti8. 2018 m. ji grįžo į „Vertical Blue” varžybas ir pasiekė keturis pasaulio rekordus, tačiau nesustabdė savo sportinės veiklos ir dalyvavo varžybose Italijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse8.

Dokumentinis filmas „The Deepest Breath”

Alessia Zecchini istorija yra aprašyta dokumentiniame filme „The Deepest Breath”, kuris šiuo metu yra prieinamas peržiūrėti „Netflix” platformoje1. Filmas atskleidžia tragišką tikrąją istoriją ir pasakoja apie Zecchini, Keenaną bei jų bendrą kelionę laisvojo nardymo sporte. Dokumentika suteikia galimybę sužinoti daugiau apie šios sporto šakos pavojus ir žavesį, taip pat apie Alessią ir Stepheną kaip asmenybes bei jų ryšį145.