Lietuva

Vilniečiui išseko kantrybė, net pradėjo fotografuoti, ką mieste išdarinėja motociklininkai

Motociklų sezonas artėja ir gana dažnai man tenka matyti štai taip priparkuotus motociklus.

Tiesą sakant, aš dažniau matau taip priparkuotus motociklus nei aš juos matau automobilių stovėjimo aikštelėse tvarkingai pastatytus. Ar tai tapo nerašyta norma?

Kaip į tai turėčiau reaguoti? Ar tai pažeidimas? Ar tiesiog tai niekam netrukdo ir motociklininkai turi lygesnes teises nei kiti? Juk motociklininkai patys pasisako: „Už lygybę kelyje“. Gal reikėtų įvesti kažkokias papildomas motociklų parkavimo taisykles mieste, ar kaip? Ar čia viskas gerai ir nėra apie ką kalbėti?

Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas primena, kad vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, motorolerių ir motociklų ant šaligatvių, pėsčiųjų ir dviratininkų takų statyti negalima – jiems galioja tos pačios taisyklės kaip ir automobiliams.

„Apie tokius atvejus gyventojai turėtų pranešti policijai arba savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Pranešant apie pažeidimą, gyventojas turi jį užfiksuoti nuotraukomis ar vaizdo įrašais, kuriuose matytųsi ne tik pažeidimo padarymo vieta, bet ir data, laikas bei transporto priemonės valstybiniai numeriai“, – teigė savivaldybės atstovas. Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.